Něco málo o výrobě...

Výroba kachlů je od základů založena na stejných výrobních postupech jako v časech našich předků, snad jen s tím rozdílem, že v pecích dnes již "topí" elektřina...

V naší keramické dílně od roku 1999 vyrábějí kachle zlaté české ručičky našich pracovníků, nikoli stroje a strojní zařízení. Dělníci musí každý den sestavit sádrové formy, namíchat hmotu... pak ručně lijí keramickou suspenzi do forem - a nalít kachel to je skutečné umění.

Po určité časové prodlevě následuje rozebrání forem, vyjmutí kachlů, první retuš a sušení.
Tento technologický postup se ukázal jako jediný správný, má-li být zajištěna kromě kvality také co největší přesnost rozměrů a hlavně vykreslení detailů reliéfních kachlů. Výsledkem výše popsaného výrobního procesu je glazovaný kachel v celé své kráse.
Glazury jsou - jinak řečeno - barevná vrchní vrstva kachlů. Dělí se na krycí, transparetní a efektní. Celkem nabízíme více než sto různých barevných odstínů. Některé glazury nejsou vhodné na velkoplošné kachle, reliéfní kachle naopak vypadají nejlépe v glazurách, které dokonale vykreslují. Efektní glazury třeba nemusí vyhovovat lidem, kteří si přejí   "jeden kachel jako druhý"...

V několika posledních letech vyrábíme i hit moderních interiérů - velkoplošné kachle pro obestavby krbových vložek. Kromě rovných typů byly vyvzorovány i kachle, které kopírují oblouky některých krbových vložek. Výsledný harmonický celek je v některých barevných kombinacích opravdu impozantní.

Kdo by si nevybral z běžné produkce, má možnost nechat si vyrobit na zakázku úplně nový kachel podle vlastních představ.